KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 15989284
nr 1598 9284
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 19/251978, daterad "Ebbtid" mm: 15x23,5, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:52:06
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr